Sprawdź!

Sklep

Blog

Kącik zdrowia

Olej tamanu to olej z drzewa o takiej samej nazwie, rosnącego w tropikalnych regionach południowej Azji, Afryki i Pacyfiku. Kiedyś drzewo to było uważane za święty podarunek od natury, a ludy Polinezji wierzyły, że kryli się w nim niewidoczni bogowie. Wykorzystywano zarówno korę, liście, jak i owoce drzewa tamanu w leczeniu chorób i dolegliwości. Legenda o jego cudownych właściwościach przetrwała do dziś…

Olej z drzewa tamanu
Najbardziej cennym produktem, otrzymywanym z drzewa tamanu, jest olej. Pozyskuje się go poprzez wytłaczanie wysuszonych pestek z dojrzałych owoców. Aby otrzymać 5 kg tłoczonego na zimno oleju tamanu, potrzebne jest aż 100 kg owoców. Dlatego olej ten należy do jednego z droższych.

Olej tamanu- naturalny kosmetyk na problemy skórne Bez-tytułu19

A jak się ma tradycyjna wiara w niezwykłe właściwości oleju tamanu do badań naukowych?
Badania dowiodły, że olej tamanu zmniejsza widoczność blizn. Już krótkotrwałe stosowanie powoduje, że stan skóry poprawia się. Wynika to z nietypowych, charakterystycznych jedynie dla tego oleju, związków chemicznych. Jest to kwas kalofillowy i kallofilloidyna. Te naturalne flawonoidy mają działanie gojące, przeciwzapalne, antybakteryjne i przeciwobrzękowe.
Olej tamanu jest jednym z bio-olejów, dzięki wysokiej zawartości nienasyconych kwasów tłuszczowych. Dzięki swojemu unikalnemu składowi pomaga w przywróceniu równowagi zarówno suchej, jak i tłustej skóry. Dodatkowo, dzięki obecności fitosteroli, olej wzmacnia barierę lipidową skóry, hamuje ubytek wody, działa regenerująco i przeciwzapalnie.
Badania dowiodły też, że olej tamanu wspomaga leczenie wyprysków i trądziku, przyśpiesza regenerację naczyń krwionośnych i poprawia napięcie skóry.
Stosując olej tamanu należy pamiętać, że jest on dość tłusty, posiada intensywny zapach i ciemny kolor. Nie należy go podgrzewać. Zdarza się, że olej uczula.

Olej tamanu- naturalny kosmetyk na problemy skórne Bez-tytułu17

Jak stosować olej tamanu?
Olej tamanu stosuje się na twarz. Jest polecany osobom, mającym tłustą, lub mieszaną cerę, ze skłonnościami do wyprysków. Olej, w postaci nierozcieńczonej, należy stosować punktowo. Pomaga w leczeniu wyprysków, łagodzi podrażnienia i zapobiega powstawaniu zaskórników. Można go używać na powieki, gdyż nie podrażnia oczu.
Z kolei stosowanie oleju tamanu na włosy powoduje, że skóra głowy przestaje swędzieć. Sprawdza się to także w przypadku problemów z łupieżem.
Olej tamanu można stosować także na skórę całego ciała. Jest niezastąpiony w leczeniu otarć, podrażnień, poparzeń słonecznych, grzybicy stóp i odmrożeń.

Olej tamanu- naturalny kosmetyk na problemy skórne Bez-tytułu20

Oryginalny olej tamanu znajdziecie w sklepie:

Olej tamanu- naturalny kosmetyk na problemy skórne cdz-logo

Nie na darmo mówi się, że to, czego dostarcza nam natura, jest najbezpieczniejsze i najzdrowsze dla naszego organizmu. Jednym z takich darów natury jest olej tamanu, którego dobroczynne właściwości były znane już wiele wieków temu. Teraz sami możemy przekonać się o jego pozytywnym wpływie na nasze ciało, sprawdzając ile prawdy kryją stare legendy ludów Polinezji…

Skomentuj